אברהם קוז'וקרו ז"ל

אברהם קוז'וקרו
הדלקת נר בן 46 בנפלו
בן יהודית ויוסף
נולד ברומניה
בו' בכסלו תרצ"ו, 2/12/1935
התגורר בבארי
שרת בפיקוד העורף
התגייס ב-יולי 1952
נפל בעת שירותו
בי"ג בחשוון תשמ"ג, 30/10/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: סמוך לצומת מגן
באזור עוטף עזה
מקום קבורה: קיבוץ בארי
הותיר: אח ושתי אחיות

קורות חיים

בן יהודית ויוסף, נולד ביום ו' בכסלו תרצ"ו (2.12.1935) ברומניה. אברהם הספיק ללמוד שלוש שנים בבית-ספר יסודי בארץ הולדתו. בן 11 שנים הוא עלה לארץ, בשנת 1946, והתחנך במסגרת מוסדות החינוך של "עלית הנוער". אברהם סיים את לימודיו היסודיים ותקופה קצרה היה בכפר רופין. לאחר מכן, הוא שהה שנה וחצי אצל משפחה במושב "תל-עדשים" שבעמק יזרעאל.

ביולי 1952 התגייס אברהם לצה"ל ושירת בנח"ל. אחרי שסיים את שירותו הסדיר, הוא השתקע בקיבוץ בארי בנגב, שם עבד כרפתן. את המשך חובתו לצה"ל מילא אברהם בשירות מילואים, ביחידת ההגנה המרחבית בדרום. הוא לחם במבצע קדש, ושירת בהגנה המרחבית במלחמת ששת הימים. בראשית אוקטובר 1982, נקרא אברהם לשירות מילואים באיזור קציעות. ביום 14.10.1982, הוא יצא לחופשה מאושרת לקיבוצו - "בארי". הוא נסע במכונית צבאית לכיוון אשקלון. ליד צומת מגן אירעה תאונה ואברהם נפצע פצעים אנושים. הוא הובא לבית-חולים ובמשך 16 יום נלחם על חייו. ביום י"ג בחשוון תשמ"ג (30.10.1982), הוא מת מפצעיו. בן 47 שנים הוא היה במותו.

הוא הובא למנוחות בקיבוץ בארי. אברהם השאיר אחריו אח ושתי אחיות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "אברהם שירת בצה"ל במשך שלושים שנים, בתחילה כחיל בשירות סדיר בנח"ל. בהיותו חבר קיבוץ בארי הוצב כחייל מילואים בהגנה המרחבית. הוא הקפיד לבצע כל שנה את חובתו בשירות במילואים".

על-שמו הוצב לוח זיכרון בבית-הכנסת בקריית אליעזר בחיפה.